ВЛАСОТИНЦЕ КАО КАПИЈА ЛЕСКОВАЧКОГ МАНЕВРА

Након Лебана и Бојника представници Хуманитарне организације „Градитељи мира“ из Крушевца 16. 05. 2026. г. упутили су се у Власотинце – тамо где су се, пре тачно 111 година, водиле тешке битке, као својеврстан пролог потоњег „Лесковачког маневра“.

У прелепом амбијенту ОШ „8. октобар“ у срцу Власотинца, представнике ХО ГМ тачно у 11.30 ч. (рекли би смо са нестрпљењем) дочекали су запослени и деца – ученици стријих разреда, ове школе.

По устаљеној процедури, окупљенима се најпре обратио Горан Радомировић кратким предавањем – најпре историјским догађајима у околини Власотинаца тј. борбама које су претходиле „Лесковачком маневру“, а затим и о самом маневру (слика горе).

Након „теорије“ прешло се „на праксу“ – демонстарација игре и учење основних правила (слика доле).

Scroll