ТРАГОВИМА ТИМОЧКЕ ДИВИЗИЈЕ I ПОЗИВА И АРМИЈСКЕ ГРУПЕ ПУКОВНИКА МИЛИЋА

Те злосретне 1915-те, тачно пре 111 година, Тимочка дивизија се од српско-бугарске границе па све до Лесковца, измучена балканским ратовима, а након Цера и Колубаре и Пегавим тифусом, храбро и без прекида борила са вишеструко надмоћнијим бугарским трупама.

Замор је, нажалост, 8. новембра 1915. године, дошао на наплату!

Растројена на лесковачком Хисару, ова се јединица у делимичном нереду повукла преко Бојника све до атара села Горњи и Доњи Коњувци. Ту се дивизија прибрала, средила и заједно са осталим трупама под командом пуковника Милића кренула у Лесковачки против-напад!

У силовитом налету истерала је бугарске трупе из Бојника и гонала их преко Камените чуке и Брестића све до Лесковца!

А како је то изгледало на нашем турниру – казују Вам приложене фотографије!

Scroll