НА ПОЛОЖАЈУ „ЈУЖНОМОРАВСКИХ ТРУПА“

Учесници турнира – ученици 6. – 8. разреда ОШ „Вук Караџић“ у Лебану – персонификујући комаданте српских, односно бугарских трупа, се, у игрици, сходно стварном историјском догађају, „боре“, између осталог, и за своје матично – Лебане!

Наиме, део тзв. „Јужноморавских трупа“, под називом „Власински одред“ се, како у историјксом смислу, тако и у игри, борио са пуковима бугарске 2. бригаде из састава 1. софијске „Гвоздене“ дивизије – управо у Лебану и његовој непосредној околини!

На турниру се, поред четири „ветерана“ са прошлогодишњег турнира, одржаног у сличној ратној стратегији „1915 – Битка за Београд“ (на сликама десно), овога пута налазе и четири нова заљубљеника у овај вид дружења и учења историје (слике лево).

Scroll