Након одржаног турнира у Лебану, представници Хуманитарне организације „Градитеља мира“ су се упутили у Бојник. У овом месту, које се у историјком смислу такође нашло на удару бугарских снага, турнир је одржан у Установи дом културе „Бојник“, 15. маја 2026. године, са почетком у 11.30 часова.
Представнике наше организације је, у име домаћина, сачекала и деци нас представила Јелена Игњатовић, организатор програма (слика горе лево).
Након што је све присутне обрадовао вешћу о поклони-игрицама, Горан Радомировић је малишане старијих разреда ОШ „Станимир Вељковић – Зеле“ из Бојника и ОШ „Стојан Љубић“ из Косанчића укратко упознао са историјским чињеницма везаним за битку „Лесковачки маневар“, након чега се (под будним оком „ратних репортера“ бојничке Телевизије 4S), приступило демонстрацији игре (слика горе десно).
Пошто су малишани (на наше нескривено одушевљење свих присутних) експресно и без грешке савладали правила игре, није се часило часа те се одмах приступило иницијалном распоређивању трупа (слика доле).