За разлику од претходних турнира где су такмичари били искључиво основци, на овом су играчи били сви узраста.
Поред грађана, посетилаца „Ноћи музеја“ на турниру су учествовала и деца из ОШ „Светозар Марковић“, Гимназије, Економске школе „Ђука Динић“, Медицинске школе, као и Техничке школе „Раде металац“, све из Лесковца.
Посебан куриозитет је чињеница да су сви средњошколци, учесници турнира, полазници програма за талентоване и надарене ученике Научног клуба Центра за стручно усавршавање у образовању, за предмет историја.
Како су неке од партија изгледале можете видети на приложеним фотографијама.