Права „анегдодтска“ ситуација се догодила током меча између Саше Р. Илића, струшног сарадника лесковачког музеја (седи, лево) и његовог пријатеља Петра Цонића (седи, десно).
Наме, пошто је, као играч бугарске војске био приморан на стално повлачење ка Лесковцу, Сале је у једном тренутку завапио: „Где више да идем?“, нашта му је Петар шеретски, на „матерњем лескова(т)чком“, кратко одговорио: „Иди си у Софију!“
Ова опаска је (имамо и живе сведоке) изазвала салву смеха присутних „кибицера“, при чему је у исто време на врхунски луцидан начин перонификовала ратне напоре српске војске током саме битке…